KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13789117
nr 1378 9117
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 83/165,1985, bladets mått: 50x40cm, oramat löst blad
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 15 februari 2021
kl 18:38:24
15/2 18:25:55
300 kr
15/2 18:29:26
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis